Тваринництво

Як невелике птахопідприємтво розширило поставки під час карантину

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

ФОП «Кішінська» (Харківська область), який займається гусівництвом, завдяки карантину, отримав можливості збільшити обсяги продажів і розширити географію поставок птахівничої продукції.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів власник підприємства Андрій Кішінський.

Коли почався карантин, постійний партнер господарства відмовився продавати інкубаційне яйце, посилаючись на нестабільну ситуацію на ринку.

«Схожа ситуація, мабуть, виникла практично в усіх невеликих птахівничих господарствах України. Що нам залишалось робити? Ми розуміли, що якщо зараз не ухвалимо якесь кардинальне рішення, підприємство опиниться на межі банкрутства», – згадує Андрій Кішінський.

Щоб терміново розв’язати проблему, знайшли інкубатор і заклали інкубаційні яйця. У результаті отримали понад 60 тис. добового молодняку гусей.

«Почали його реалізовувати: реєструвалися на різних птахівничих порталах, брали участь у форумах, спеціалізованих групах, розміщували оголошення по селах про продаж молодняку тощо, – розповів Андрій Кішінський. – І все це принесло свої результати: ми реалізували птицю, паралельно знайшли ще нових клієнтів, отримали багато корисної інформації щодо особливостей інкубації гусей тощо».

На його думку, у гусівництві найкраще можна заробляти на продажі інкубаційного яйця та добового молодняку. Сьогодні фермер утримує 6 тис. голів гусей порід Велика сіра та біла.

«М’ясо гусей також реалізуємо, особливо це вигідно на новорічні свята, – додав Андрій Кішінський. – Також прибутки отримуємо від щипання гусей на пух після їхнього продуктивного періоду».

Перед Новим роком у господарстві вибраковують стадо, птицю, що залишилась, відгодовують на м’ясо. Після забою реалізують гусей на ринках Харкова й області. Також мають постійних споживачів, які купують м’ясо птиці протягом усього року. «Але переважно робота і прибутки у цьому бізнесі сезонні», – резюмував Андрій Кішінський.

Як повідомлялося, індиківнича ферма «Агропромислової компанії» після перезапуску має європейські показники.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями