Тваринництво

Як маса яєць залежить від способу утримання курей

Найбільшу середню масу мають яйця за кліткового утримання курей-несучок та яйця, збагачені омега-3 жирними кислотами, які також отримані за кліткового утримання курей.

Таких висновків, пише журнал «Наше птахівництво», дійшли вчені, які досліджували якісні показники харчових курячих яєць коричневих кросів п’яти найпоширеніших у ЄС торгових марок: Cage (кліткові), Barn (багатоярусна підлога), Free Range (вільний вигул), Organic (органічні) та En-3 (збагачені омега-3 жирними кислотами), а також яєць двох аборигенних популяцій курей, що здавна розводять у присадибних господарствах Португалії.

Яйця від кліткових несучок та збагачені омега-3 жирними кислотами також мають більшу масову частку жовтка від маси яєць. Споживачі та переробна промисловість вважають це суттєвою перевагою, оскільки жовтки коштують дорожче.

За даними більшості інших дослідників, маса яєць за кліткового утримання курей зазвичай переважала масу яєць за вільно-вигульного й органічного утримання.

Водночас автори зазначають, що маса яєць і масова частка жовтка залежить не стільки від системи виробництва, скільки від віку птиці та повноцінності годівлі, а також кросу, що використовують. У птиці старшого віку не тільки маса яєць, а й масова частка жовтка зазвичай більша, ніж у молодої.

Як повідомлялося, підлогові яйця зменшують прибуток ферм.