Тваринництво

Як запобігти відкладанню підлогових яєць

Підлогові яйця зменшують прибуток ферм, бо їх не можна продавати як яйця першого ґатунку. Брудна яєчна шкаралупа – не єдина причина, на них – багато мікротріщин, пише Poultry World.

Важливо не лише створити достатню кількість гнізд для курей, а й зібрати всі яйця з підлоги. Від цього й болить спина. Якщо ви уберете підлогові яйця швидко, то кури, які відкладають такі яйця, будуть більш схильні імітувати поведінку тих, хто відкладає яйця в гніздах.

6 чинників відкладання підлогових яєць

1. Недостатня підготовка для переходу з одного рівня на інший. Якщо кури не навчилися переміщатися між рівнями під час вирощування, вони не переміщатимуться між рівнями у вольєрній системі і не перейдуть на рівень, на якому знаходяться гнізда під час укладання. Отже, найкраще, щоб системи утримання у вольєрах для вирощування та укладання були максимально схожі одна на одну.

2. Тінисті ділянки. Якщо в пташнику є темні місця або тінь, варто збільшити інтенсивність освітлення або забезпечити додаткове. Також корисно включити фазу затемнення на початку дня. Деякі кури-несучки відчувають необхідність відкладати яйце до того, як загориться світло. Ці яйця потрапляють на сітки, часто дуже близько до гнізд.

3. Гнізда, до яких утруднений доступ. Птиця відчуває труднощі, коли шукає гніздо. Відпочиваючи, кури можуть заблокувати входи до гнізд. Треба встановити перед гніздами більше сідал або решітки, щоб кури могли проходити і бачити, які гнізда зайняті.

4. Приваблива підстилка. Товстий шар підстилки добре підходить для курей, але він також запрошує їх полежати. Цьому можна запобігти, використовуючи достатнє освітлення та збираючи там яйця якнайшвидше. Рекомендується порушити спокій курей, якщо вони відкладають яйця на підстилку. На початку періоду несучості молодої зграї слід часто оглядати підстилку рано вранці.

5. Протяги в гніздах. Перевірити наявність протягу в гнізді можна, намочивши руку і тримаючи її в гнізді. Якщо простір під гніздом холодний, негативний тиск може викликати протяг. Кури не люблять протягів, тому вони підуть в інше місце. Цю проблему можна вирішити за допомогою повітронепроникної пластини під гніздом. Ще однією можливою причиною протягів є вхідний потік повітря.

6. Перед гніздом немає води. Гнізда, перед якими немає води, менше приваблюють курей і вони можуть відкласти яйця в іншому місці. Регулярно треба перевіряти роботу системи водопостачання.

Як повідомлялося, кури вільного вигулу з доступом до дерев несуть яйця кращої якості.