Тваринництво

Як лікувати ендометрит у корів

Як лікувати ендометрит у корів

За ендометриту в корови погіршується самопочуття, вона втрачає апетит, стає в особливу позу під час сечовипускання, зігнувши спину або піднімає хвіст, зменшуються надої. Важливо вчасно помітити проблеми зі здоров’ям тварини й почати лікування, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Лікування ендометриту в корів починається з видалення вмісту матки. Відділення ексудату знижує його патогенну дію, покращує роботу місцевих медикаментозних засобів. Для видалення вмісту статевих шляхів вдаються до трьох способів: промивання матки; стимуляції її скорочувальної функції; масажу.

Для промивання за ендометриту використовують неагресивні антисептичні й стерильні засоби: гіпертонічний розчин солі (підсилює секрецію ендометрію, покращує відділення вмісту); розчин бікарбонату натрію 2-3%; розчин іхтіолу 3%; водні розчини йоду, фурациліну, перманганату калію 0,02%. Препарати до вливання попередньо підігрівають до температури тіла. Вводять їх у значній кількості, об’єм збільшують залежно від тяжкості процесу.

Для підвищення тонусу матки й посилення функції її скорочення використовують окситоцин 20-30 ОД, карбахолін у дозі до 1 мл, ПДЕ 20-40 мл підшкірно. Для пригнічення мікрофлори застосовують місцеве лікування: в порожнину матки вводять тверді й рідкі форми антисептичних, антибіотичних і сульфаніламідних препаратів.

За хронічного перебігу ендоментриту лікування не завжди доцільне через серйозні деструктивні процеси. І навіть після усунення запального процесу ендометрій несприйнятливий до ембріона.

Як повідомлялося, новий препарат націлений на лікування ендометриту.

Довідка

Ендометрит – запальний процес слизової оболонки матки, одна з причин виникнення безпліддя в корів.