Тваринництво

Як дбають про комфорт бичків і овець на сучасній фермі

На фермі з відгодівлі овець і бичків м’ясних порід компанії Livestock4Export, тварини перебувають під наглядом цілодобово, завдяки встановленому в приміщеннях відеоспостереженню.

Тварини мають цілодобовий доступ до кормів, води й соломи, а бичкам на фермі забезпечили вільне пересування на вигульному майданчику зі спеціальним протиковзним покриттям підлоги. Солому, що використовують як підстилку, міняють раз на два-три тижні, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Комфортний клімат забезпечують за допомогою штор: регулюють інтенсивність притоку свіжого повітря, оптимальні для тварин показники температури повітря та вологості. Так, якщо температура повітря опускається або підіймається вище від критично допустимого рівня, то конверсія корму погіршується з кожним 1 °C. За нормальних умов тварини з’їдають ту норму корму, що необхідна для повноцінного задоволення фізіологічних потреб і росту.

В окремому приміщенні облаштували «перукарню» для овець: за допомогою стрижки не лише надають їм охайного та привабливого вигляду перед поставками, а й збільшують приріст.

«Науково доведено, що після такої косметичної процедури вівці почуваються комфортніше та дають більший приріст, ніж нестрижені тварини. Тому для здійснення цієї процедури ми придбали дороге сучасне обладнання», – зазначив керівник ферми Василь Говзан.

Оскільки вівці та бички належать до однієї родини жуйних, технологічний процес їхнього вирощування майже однаковий, а отже, людина, що має досвід догляду за вівцями, може доглядати й за бичками. Один тільки виняток для тварини, що перебуває на карантині, полягає в тому, що її має доглядати спеціально закріплена людина.

Як повідомлялося, Livestock4Export запустила у Київській області нову сучасну ферму з відгодівлі овець і бичків на експорт.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!