Тваринництво

Як будують пташники в США

Як будують пташники в США

США – найбільший виробник продукції птахівництва у світі. Досягнути таких високих показників американським фермерам вдалося насамперед завдяки зниженню витрат на будівництво, вентиляцію й обслуговування пташників.

Спорудження типового американського пташника для вирощування бройлерів складається з кількох етапів.

Спочатку здійснюється бетонування стрічкового фундаменту завширшки 200 мм і заввишки 600-1000 мм із одночасним закладанням дерев’яного каркаса стін. Він складається з вертикальних колон-брусів 145×145×3000 мм. Крок варіюється від 900 до 1500 мм залежно від вітрового й снігового навантаження в конкретному регіоні.

Потім формується глинопіщана основа підлоги з подальшим пошаровим трамбуванням. Для цього використовують місцевий матеріал. Товщина основи – 400-600 мм залежно від типу ґрунту.

Далі монтуються двосхилі дерев’яні ферми. Як правило, використовується звичайний фронтальний навантажувач, а не підіймальний кран, що також знижує вартість будівництва. Всі дерев’яні конструкції обробляють засобами біозахисту та вогнезахисним розчином.

Після цього починається монтаж обрешітки й покрівельного профнастилу, ізоляція стелі, утеплення стін, обшивання профнастилом ззовні та всередині.

Тоді установлюють кормові бункери, технологічне обладнання: системи годівлі, напування, вентиляції, обігріву, охолодження, датчики і контролери.

Потім підстилка засипається тирсою, лушпинням соняшнику чи іншим матеріалом шаром 100-150 мм. І, нарешті, займаються благоустроєм території.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!