Тваринництво

Як «Агроль» контролює вірусний і мікробний фон на майданчику

Як «Агроль» контролює вірусний і мікробний фон на майданчику

У покращенні продуктивності птиці й підтримці цілісності її кишківника велике значення має контроль вірусного і мікробного фону на майданчику.

На цьому під час Міжнародного практичного форуму Poultry Farming наголосила Оксана Слівінська, директорка з виробництва ТзОВ «Агроль».

Так, дуже важливою є підготовка майданчика до наступної посадки птиці.

Також значної уваги потребує питання зовнішньої та внутрішньої біобезпеки. Зовнішня біобезпека – це контроль за транспортними засобами, які потрапляють до птахофабрики (дезбар’єри), якістю води, утилізація відходів, облаштування прилеглих територій.

«При підготовці до наступної посадки велику увагу ми приділяємо очищенню систем водовідведення, – розповіла Оксана Слівінська. – Ми зіткнулися з тим, що у воді, яку ми використовуємо для напування, присутня велика кількість іонів заліза, що унеможливлює використання певних фармпрепаратів. Зараз у нас установлена система водоочищення і водопідготовки».

За словами Оксани Слівінської, на майданчику має бути морозильна камера (хоча б невелика), куди збирається падіж птиці і з певною періодичністю вивозиться, аби уникнути повторного зараження мікроорганізмами.

Облаштування прилеглих територій передбачає викошування трави, контроль за гризунами, шкідниками, перелітними птахами, дрібними тваринами.

Підтримання внутрішньої біобезпеки включає підготовку приміщень до посадки птиці, вивезення посліду, механічне звільнення приміщення, обладнання, миття. Лише після того, як приміщення висохло, можна проводити дезінфекцію, газацію. Якість дезінфекції оцінюють, роблячи змиви.

«На кожному етапі підготовки пташників має бути своєрідний внутрішній аудит, – наголосила Оксана Слівінська. – Бо, на жаль, спрацьовує людський чинник».

Та всі заходи біобезпеки будуть марними за низької якості курчат. Отже, вибір постачальника добового молодняку – важлива й відповідальна ланка у ланцюгу контролю, підкреслила вона.

Підбір програм вакцинації кожне господарство здійснює індивідуально. «Ефективність програми завжди перевіряється відповідним рівнем титру антитіл парних сироваток на тих чи інших пташниках», – зазначила директорка з виробництва.