Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Виробники птиці в кінцевому підсумку повинні виграти від проблем із коронавірусом та АЧС, – Качка

Виробники птиці в кінцевому підсумку повинні виграти від проблем із коронавірусом та АЧС, – Качка

Жодна з галузей тваринництва за останні 10-15 років не мала такої позитивної динаміки росту, як птахівництво. Цей досвід необхідно узагальнити для подальшого відродження інших, менш успішних галузей тваринництва.

На цьому наголосив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво».

Водночас можливості внутрішнього ринку щодо забезпечення стійких показників зростання виробництва об’єктивно обмежені через його перенасичення продукцією галузі, додав він. Тож перспективи птахівництва безпосередньо пов’язані з розвитком експорту як на традиційні світові ринки, так і нові.

При цьому Тарас Качка впевнений, що зростання обсягів виробництва м’яса птиці у світі в жодному разі не завадить українським виробникам, котрі всі ці роки прагнуть наростити експорт.

«Адже очікується подальше скорочення обсягів виробництва свинини в Азії, що якраз і сприятиме потенційному зростанню виробництва птиці як в Україні, так і в усьому світі, якщо, звісно, ланцюг постачань не зазнає у наступному році негативних наслідків від чергової хвилі коронавірусу, на яку чекають майже в усіх країнах», – пояснив заступник міністра.

За його словами, спричинене пандемією уповільнення глобальної економіки сприяє попиту на птицю, який збільшується через цінову конкурентоспроможність цього виду м’яса. «До того ж спостерігається збільшення споживання птиці та більші продажі продуктів, що не швидко псуються, – зазначив Тарас Качка. – Виробники птиці в кінцевому підсумку повинні виграти від проблем, пов’язаних із коронавірусом, АЧС».

Китай купує порівняно невеликі обсяги птиці на світових ринках – головним чином субпродукти, ноги та крила, зауважив Тарас Качка. Філе переважно не цікавить китайських імпортерів. «І хоча попит на це м’ясо на місцевому ринку може збільшитися, зростання імпорту не передбачається, тому що різниця в цінах занадто велика. Країни, які мають доступ до ринків Китаю та В’єтнаму, які постраждали від АЧС, уже сьогодні можуть бачити деякі позитивні зрушення», – додав він.

Журнали