Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Китай відчуватиме дефіцит свинини ще рік-два

Попит на свинину в Китаї зростатиме протягом наступних двох років.

Про це заявив у інтерв’ю для CNBC старший радник GIRA Consultancy&Research Річард Герцфельдер, пише euromeatnews.

На його думку, криза АЧС ще далека від завершення, і за нинішніх цін на свинину перспектива отримання високого прибутку залучатиме й надалі величезні інвестиції в китайську свинарську промисловість.

Торік найбільший виробник свинини Німеччині уклав угоду про створення спільного підприємства в Китаї з місцевим центром забою та м’ясопереробки Dekon Group у провінції Сичуань. Загальна сума інвестицій становитиме 500 млн євро, з яких близько 150 млн євро припадає на центр забою і розбирання. Початкова потужність підприємства розрахована на 2 млн свиней із подальшим розширенням до 6 млн.

Передбачається, що протягом наступних кількох років не тільки інвестори, а й експортери м’яса будуть у непоганому становищі.

«В експортерів наразі дійсно вигідне становище, бо діра в китайському виробництві настільки велика через АЧС, що якщо у вас є м’ясо в будь-якій точці світу, китайці хочуть його купити», – зазначив сказав Річард Герцфельдер.

Очікується, що китайський імпорт свинини цього року поб’є ще один рекорд через те, що криза АЧС завдасть більшої шкоди свинарству, ніж торік.

За офіційними даними, в травні Китай імпортував 370 тис. тонн свинини, що на 86% більше, ніж за аналогічний період 2019 року. За п’ять місяців цього року імпорт свинини склав 1,72 млн тонн – на 146% більше, як порівняти з аналогічним періодом минулого року. А з урахуванням субпродуктів загальний обсяг імпорту у січні-травні сягнув 2,28 млн тонн.