Тваринництво

Всі ключові молочні регіони світу збільшують виробництво

Виробництво молока в шести ключових молочних регіонах (Аргентина, Австралія, ЄС, Велика Британія, Нова Зеландія, США) зараз на 1,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Разом ці регіони виробили 194 млрд л молока за вісім місяців 2020 року, що на 3 млрд л більше.

Про це свідчать останні дані Agriculture and Horticulture Development Board (AHDB) щодо постачання молока в світі.

Усі ключові регіони, крім Великої Британії, з року в рік нарощували виробництво. За обсягом виробництва лідирували країни ЄС і США. Це найбільш високопродуктивні регіони групи, і кожен із них збільшив обсяги трохи більше ніж на 1 млрд л проти аналогічного періоду 2019 року.

Однак найшвидшими темпами розвивалися Аргентина (+8,4%) й Австралія (+4,9%), хоча в 2019 році показники в цих країнах були відносно низькими.

Ситуація в Новій Зеландії була відносно стабільною, але оскільки пік виробництва припадає на жовтень, час для розвитку ще є.

Велика Британія – єдиний із цих регіонів, де спостерігається скорочення (хоча і незначне) виробництва проти торішніх показників. Частково це пов’язано з високим рівнем виробництва в 2019 році, а почасти з тим, що фермери активно обмежують виробництво через весняний пік у відповідь на вплив коронавірусу на ринки.

Навпаки, перша хвиля пандемії припала на той час, коли в країнах Південної півкулі виробництво було сезонно низьким, що знизило вплив скорочення попиту.

Фермери ЄС і США, схоже, по-різному відреагували на зміну ринків. Можливо, свою роль зіграли відмінності у державній підтримці.

Нагадаємо, за прогнозами, у 2020 році світове виробництво молока може зрости на 0,8%.