Тваринництво

Вперше з 2013 року в держбюджеті виділено кошти на зариблення

Вперше з 2013 року в держбюджеті виділено кошти на зариблення

У державному бюджеті на 2017 рік передбачено 40 млн грн на фінансування програми «Селекція у рибному господарстві та відтворення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах та в Азово-Чорноморському басейні».

Про це повідомляє прес-служба  Держрибагентства.

«Останні три роки кошти на відтворення та селекцію державою не виділялися, що негативно вплинуло на галузь. Тож 40 млн грн в держбюджеті на перезапуск програм є критично важливим для рибного господарства», – зазначив голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

За його словами, це сприятиме підвищенню рибопродуктивності водойм загальнодержавного значення, створенню потужної селекційно-племінної бази, зростанню обсягів виробництва рибної продукції та підвищенню рівня забезпечення населення вітчизняною рибою.

Держрибагентство запевняє, шо забезпечить прозору і зрозумілу для суспільства процедуру тендерного відбору заводів-риборозплідників та використання коштів.

Нагадаємо, за даними науковців Інституту рибного господарства, основу промислового запасу рослиноїдних видів риб (основні об’єкти відтворення) складають не більше трьох вікових груп. Тому відсутність зариблення протягом одного року знижує очікуване промислове повернення на 13%, а протягом двох суміжних років – вже на 35%.

Починаючи з 2013 року, у державному бюджеті не було передбачено коштів на програми зариблення.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!