Тваринництво

Власне виробництво кормів зменшує ризик потрапляння вірусу АЧС у свиногосподарство

Чимало свинарів, особливо ті, хто утримує невелике поголів’я, серйозно замислюються про власне виробництво комбікормів. Вигода від невеликої комбікормової установки на підприємстві очевидна –  здешевлення собівартості свинини, впевненість у якості комбікорму та його безпечності тощо.

Налагодження власного виробництва кормів, серед іншого, дозволяє зменшити ризик потрапляння небезпечного вірусу АЧС на територію свинокомплексу. Адже чим менша відстань від виробничих потужностей до споживача комбікорму, тим менше шансів для господарства підхопити АЧС. Виграш – і в економії на логістиці та збереженні якості корму. За тривалого транспортування та ще й поганими дорогами розшарування корму на дрібніші й більші частинки – звична річ.

До того ж комбікормова мінілінія – дуже енергоощадна установка. Так, на виробництво дробленого комбікорму витрачається 7-8 кВт/тонна, гранульованого – 50-70 кВт/тонна. Фахівці підрахували: за використання власної сировини комбікормова установка окупить себе за два-чотири роки. Якщо сировина покупна, термін трохи довший – п’ять-шість років.

Оперативно та якісно сьогодні можна змонтувати комбікормовий завод будь-якої потужності. «Ми можемо збудувати як 20-тонний завод, так і мініустановку на 500 кг на годину», – зазначили в компанії «Сій Добро», яка є представником в Україні компанії Buschhoff – провідного виробника установок із перероблення зерна та виробництва комбікормів. Команда монтажників компанії «Сій Добро» зводить завод із нуля за кілька місяців.

Як повідомлялося, «Аркадія» збільшила середньодобові прирости свиней завдяки власній комбікормовій установці.

Нагадаємо, «Пан Курчак» побудує новий комбікормовий завод.