Тваринництво
Головне:
Тваринництво

«Аркадія» збільшила середньодобові прирости свиней завдяки власній комбікормовій установці

«Аркадія» збільшила середньодобові прирости свиней завдяки власній комбікормовій установці

Сучасні комбікормові заводи, завдяки автоматизації, дуже легкі в керуванні. Комп’ютерна система мінімізує вплив людини на виробництво та дає змогу підвищити точність дозування компонентів і мінеральних добавок.

Відповідно це позначається на якості комбікорму, а відтак і на середньодобових приростах маси свиней. Віднедавна в цьому переконалися в ПАП «Аркадія» (Тернопільська область), пише журнал журнал The Ukrainian Farmer.

«Нині дуже великі затрати на преміксову групу, зернова група теж дорога, тому хочеться, щоб кожен кілограм використаного корму приносив віддачу. Для цього він повинен бути якісним, збалансованим, а досягти цього можна, встановивши якісне обладнання, – зазначив директор господарства Микола Пилипів. – Раніше ми працювали з обладнанням різного виробництва, але мусили шукати нового виробника, бо було багато неточностей у технологічному процесі виготовлення комбікорму».

Встановивши нове високотехнологічне обладнання, у господарстві позбулися таких проблем і водночас створили кращі умови праці для персоналу.

«Наші тварини тепер забезпечені якіснішим кормом, бо він збалансований за всіма показниками згідно із заданою програмою, – підкреслив Микола Пилипів. – Рецептура дотримується ідеально. Відтак витрати корму зменшилися приблизно на 20%, натомість середньодобові прирости зросли».

Оперативно та якісно можна змонтувати комбікормовий завод будь-якої потужності. «Нині ми можемо збудувати як 20-тонний завод, так і мініустановку на 500 кг на годину», – зазначили в компанії «Сій Добро», представника в Україні Buschhoff – провідного виробника установок із перероблення зерна та виробництва комбікормів.

Їм під силу звести завод із нуля за кілька місяців. Також будівництво можна здешевити, спроєктувавши обладнання під уже готову будівлю на господарстві. У будь-якому разі сервісне обслуговування гарантовано. А несуттєві неполадки усуваються дистанційно через інтернет.

Журнали