Тваринництво

Відновлено експорт свинини та яловичини з України до третіх країн

Відновлено експорт свинини та яловичини з України до третіх країн

Оновлено умови ввезення та транзиту українських товарів через територію ЄС. Зокрема, за результатами перемовин з Європейською Комісією та країнами-членами ЄС досягнуто домовленості щодо транзиту української продукції паромом через румунський пункт пропуску Ісакча – Орлівка.

Досягнуто домовленостей щодо транзиту через ЄС свинини та яловичини, а також м’ясних продуктів і композитних продуктів із цих видів м’яса, оброблених відповідно до категорій обробок B-F (відповідно до пункту 1 додатку XXVI до Регламенту (ЄС) № 2020/429).

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Проте враховуючи, що Україна не авторизована на експорт цих видів товарів до ЄС у частині проходження аудиту країни щодо здоров’я тварин, як виключення на період воєнного стану і деблокади українських портів, транзит дозволено виключно через порти Румунії.

При цьому вантажі мають відповідати таким вимогам:

– супроводжуватися міжнародним ветеринарним сертифікатом, який вимагається країною-імпортером (країною-призначення);

– транспортуватися у закритих контейнерах з потужностей походження до країни-імпортера (країни-призначення);

– оператор має завчасно повідомляти відповідний прикордонний пункт контролю про ввезення таких вантажів, заповнивши Частину 1 загального документа здоров’я для ввезення (CHED-P) через інформаційну систему ЄС – TRACES NT;

– ввозитися та вивозитися з території ЄС через схвалені прикордонні пункти контролю.

Як повідомлялося, змінено умови експорту й транзиту української продукції тваринного походження через ЄС.

Нагадаємо, що ввезення та транзит до/через ЄС здійснюється виключно через схвалені прикордонні пункти пропуску для певних категорій товарів. На час воєнного стану до основних додаються тимчасові пункти пропуску: для Польщі – Шегені, для Румунії – Орлівка та Вадул-Сірет.