Тваринництво

Відносна вологість у свинарнику має становити 40-70%

Відносна вологість у свинарнику має становити 40-70%

Температура в приміщенні свиноферми варіюється залежно від віку свиней і уподобань технологів. Підтримання температури повітря в нижній межі діапазону зазвичай скорочує використання енергоносіїв. Однак у такому разі слід ретельно контролювати здоров’я тварин.

Відносна вологість у свинарнику має становити 40-70% незалежно від температурного режиму, віку та ваги свиней. Рівень вологості нижчий за 40% призводить до утворення пилу. Постійна висока вологість призводить до проблем зі здоров’ям тварин.

Моніторинг рівня відносної вологості є важливим і для контролю за роботою вентиляції. Якщо рівень вологості низький, інтенсивність вентиляції, найшвидше, є надлишковою, і її можна знизити. Щоправда, робити це потрібно тільки тоді, коли інші параметри якості повітря в приміщенні будуть в нормі.

Якщо рівень відносної вологості постійно високий, навпаки, треба збільшити інтенсивність вентиляції. Загалом мінімальний рівень вентиляції має забезпечувати необхідні обсяг і якість повітря в приміщенні.

Інтенсивність вентиляції також залежить від зовнішньої температури. Відтак криві вентиляційних рівнів потрібно розробляти з урахуванням зміни пори року й погоди. В основному інтенсивність вентиляції зростає за підвищення температури надворі. Коли зовнішня температура наближається до бажаної внутрішньої, інтенсивність вентиляції встановлюється на максимальному рівні.

Для спекотних погодних умов верхня межа максимальної вентиляції має забезпечувати від 1 до 1,5 заміни повітря на хвилину для всього приміщення.

Враховуючи те, що зміни в рівнях вентиляції залежать від зовнішньої температури, система вентиляції має бути спроектована так, щоб були діапазони між необхідними мінімальним і максимальним значеннями й система контролю й керування, яка дає змогу автоматично регулювати інтенсивність вентиляції зі зміною погоди.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!