Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Вакцинопрофілактика є специфічним захистом свиней на відгодівлі проти актинобацилярної плевропневмонії

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Вакцинопрофілактика є специфічним захистом свиней на відгодівлі проти актинобацилярної плевропневмонії

Специфічним захистом відгодівельного поголів’я свиней проти актинобацилярної плевропневмонії (АПП) є вакцинопрофілактика. Адже саме групи на відгодівлі зазвичай мають найгірші умови утримання, вентиляції, годівлі – найсприятливіші умови для розвитку для збудника АПП.

Свині старших груп (свиноматки та кнурі), крім вікової стійкості, частіше отримують і комфортніші умови для життя, тому загроза захворіти в них – у рази менша.

Існує кілька типів вакцин проти АПП, які залежно від антигену діляться на бактеріальні, токсин-вмісні та комбіновані.

Перші містять інактивовані бактеріальні антигени кількох основних патогенних серотипів, підібраних таким чином, щоб сформувати крос-протективний захист до споріднених серотипів. Слід чітко розуміти, який саме серотип циркулює серед поголів’я свиней, і підібрати вакцину з відповідним набором штамів.

Вакцини, шо базуються на токсинах, містять основні патогенні APX-токсини І, ІІ та ІІІ та додатково зовнішній мембранний протеїн (OMP). Вони орієнтовані на захист проти токсинів і мають високий рівень захисту проти основних серотипів збудника.

Комбіновані вакцини з’явилися порівняно недавно й містять обов’язково антиген із токсинів і серотипи збудника, що дає змогу отримати ширший захист.

Нагадаємо, спалахи АПП можуть виникнути будь-якої пори року, але посилення ензоотії відбувається в зимово-весняний період.

Довідка

Актинобацилярна плевропневмонія – одна з найрозповсюдженіших інфекційних легеневих хвороб свиней. Це – інфекційна контагіозна хвороба, що характеризується за гострого перебігу геморагічним запаленням легень і фібринозним плевритом. Збудником захворювання є Actinobacillus pleuropneumoniae з родини Pasteurellaceae.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: