Тваринництво

Вакцинація забезпечує перехресний захист від цирковірусу свиней

Вакцинація забезпечує перехресний захист від цирковірусу свиней

Дослідження показали безперервну еволюцію вірусу цирковірусу свиней другого типу (ЦВС-2) на генетичному рівні з перших днів своєї появи. Учені не зовсім розуміють, що її зумовлює – ймовірно, це пов’язано з тиском імунітету та високою популяцією вірусів.

Через це важливо контролювати ЦВС-2, виявлений у клінічних випадках, та різні генотипи, що еволюціонують, для підтвердження постійного високого ступеня захисту, який забезпечують сучасні вакцини, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Іспанські вчені нещодавно опублікували результати дослідження на цю тему. Вони зазначили: «Поки що всі вакцини на ринку продемонстрували високу ефективність у зменшенні клінічних ознак, пов’язаних із захворюваннями, спричиненими ЦВС-2, незалежно від генотипу у фермерському господарстві. Крім того, експериментальні дані продемонстрували перехресний захист вакцин на основі ЦВС-2а від найпоширеніших генотипів вірусу (ЦВС-2а, ЦВС-2b та ЦВС-2d)».

Численні дослідження у фермерських господарствах і лабораторіях по всьому світі надають чіткі докази того, що вакцина на основі ЦВС-2а забезпечує ефективний захист від найпоширеніших штамів.

Нагадаємо, вакцинація свиней проти ЦВС-2 дозволяє зменшити використання антимікробних засобів.