Тваринництво

В Європі ускладнилася логістика м’яса через коронавірус

Європейські виробники мають проблеми із доставкою м’яса через оголошені в країнах Європи карантини, пов’язані з пандемією коронавірусу COVID-19. Судна змінюють маршрути, оминаючи країни з великою кількістю захворювань. Це може серйозно вплинути на ланцюг поставок продовольства у країнах Південної та Східної Європи (Румунія, Болгарія та Польща), які вже постраждали від великих втрат у виробництві тварин через спалахи африканської чуми свиней.

Про це повідомляє Euromeatnews.

«На даний момент ми все ще можемо доставляти м’ясо в Румунію з наших заводів в Іспанії, але є справжня проблема з транспортом. Минулого тижня в Іспанії я знайшла 4 вантажівки для перевезення м’яса до Румунії, на цьому тижні шляхів для експорту взагалі немає, – розповіла торговий представник іспанського виробника Hemosa на ринку Румунії Вероніка Моє. – Є побоювання, що водіїв переведуть у карантин чи щось подібне, тому логістичні компанії відмовляються від експортних замовлень. Також є проблеми з вибором правильного маршруту для прибуття в пункт призначення. Я знаю, що європейські чиновники говорили про створення спеціальних маршрутів лише для автоперевезень, але ми вже стикалися з проблемами через Словенію та Угорщину. Зараз більшість вантажних автомобілів переїжджають через Австрію.Якщо транспортування через Європу буде заблоковано, Румунія залишиться без м’яса, адже зараз ми імпортуємо 70% свинини, споживаної на внутрішньому ринку». 

Логістика також впливає на виробників м’яса в Бельгії.

«Виробникам м’яса коронавірус не обов’язково принесе збитки, адже люди готують сьогодні більше, ніж будь-коли. Якщо, звісно, продукт потрапить до споживача», – прокоментував ситуацію менеджер Бельгійського м’ясного офісу Йоріс Коен.

Читайте також:Чи можуть свині інфікуватися коронавірусом або поширювати його

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!