Тваринництво

В Європі почастішали випадки АЧС у диких кабанів

У І кварталі 2020 року в Європейському Союзі було виявлено 4085 диких кабанів, інфікованих вірусом африканської чуми свиней (АЧС). Це приблизно 60% від загальної кількості за весь 2019 рік.

Про це свідчать дані Системи оповіщення про захворювання тварин (ADNS), моніторинг якої здійснює Європейська Комісія, пише Pigprogress. Інформація надається ветеринарною службою Нідерландів Royal GD.

Зокрема, на частку Польщі й Угорщини припадає понад 70% від загальної кількості тварин, виявлених у 2019 році. У Румунії цей відсоток перевищує 50%.

При цьому слід пам’ятати, що полювання на кабана із знаходженням туш стало інтенсивнішим. Цим можна пояснити збільшення кількості заражених тварин. В Україні та Білорусі, швидше за все, схожа картина, але тестів проводиться менше.

Не зважаючи на кількість випадків інфікування диких кабанів АЧС, що зростає, ситуація серед домашніх свиней залишається відносно спокійною. У І кварталі цього року на фермах було підтверджено 214 випадків інфікування, або 11% від загальної кількості випадків інфікування за 2019 рік.

Більшість із цих ферм розташовані в Румунії і переважно є підсобними господарствами.

В Угорщині жодна свиноферма не сповіщала про випадки зараження протягом І кварталу цього року.

У Польщі є дві заражені свиноферми, обидві на заході країни. Одна з них була виявлена в березні, друга – на початку квітня. В середині травня в Польщі було виявлено 2440 заражених диких кабанів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!