Тваринництво

В Японії класична чума свиней повернулася до свійських свиней

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Протягом останніх шести місяців на фермах Японії було відносно спокійно щодо захворюваності на класичну чуму свиней (КЧС), проте останніми тижнями хвороба повернулася до свійських свиней. Країна офіційно втратила статус вільної від КЧС.

Про це пише Pig Progress.

Останній спалах КЧС виявлено 25 вересня в місті Такасакі у префектурі Гунма. Це – перший випадок у цій префектурі. Інфіковані дикі кабани виявлялися в префектурі з вересня 2019 року, після чого в жовтні 2019 року було проведено вакцинацію свиней, вирощених на фермах. Але не всі поросята ще були вакциновані.

Поросята на фермі почали вмирати на початку вересня після діареї. За даними влади префектури Гунма, в результаті цього загинуло в цілому 200 тварин.

Губернатор Ічіта Ямамото оголосив, що незалежно від вакцинації, всі свині на фермі повинні бути відбраковані й поховані. На момент спалаху на фермі утримувалося 5,39 тис. голів свиней. У радіусі 3 км від вогнища хвороби немає жодної ферми.

Спалах практично збігся з новиною про те, що 3 вересня цього року Японія офіційно втратила статус вільної від КЧС. Світова організація охорони здоров’я тварин (МЕБ) уже призупиняла дію статусу для Японії на два роки.

Ця втрата є прямим результатом того, що країна не змогла стримати спалах у вересні 2018 року, коли в префектурі Гіфу були знайдені мертві свині. Хоча Міністерство сільського, лісового і рибного господарства Японії спочатку відреагувало на спалах, відбракувавши свиней, дикі кабани перенесли хворобу до інших районів. Відтоді КЧС була підтверджена на свинофермах в 10 префектурах.

Загалом, за даними Japan Times, на сьогодні для стримування поширення вірусу КЧС відбраковано166 тис. свиней. Щоб повернути собі статус вільної від КЧС, Японії доведеться переконати МЕБ, що протягом 12 місяців не зареєстровано жодного випадку захворювання і не проведена жодна вакцинація від цього захворювання.

Як повідомлялося, у Південній Кореї стався перший протягом року спалах АЧС серед свійських свиней.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями