Тваринництво

В Україні виловили найбільше риби за останні 20 років

Поділитись:
В Україні виловили найбільше риби за останні 20 років

За останні два роки вилов риби в українських морях та внутрішніх водоймах збільшився на 25%. У 2016 році він склав приблизно 80 тис. тонн.

Про це повідомив голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

«У 2014 році у морях та внутрішніх водоймах України вилов склав 59,8 тис. тонн, у 2015 році – 68,1 тис. тонн, а у 2016 – 79,5 тис. тонн. Тобто без урахування обсягів морського вилову в Чорному морі, вилов 2016 року є найбільшим за останні 20 років», –зазначив він.

Збільшення обсягів вилову пов’язане з дерегуляцією та стимулюванням рибалок-промисловиків показувати реальні обсяги вилову. В рамках дерегуляції наприкінці 2015 року було скасовано сім дозвільних документів та бюрократичних послуг, що заважали роботі підприємців.

У 2016 році розподіл права на промисловий вилов риби вперше відбувся за новим принципом, направленим на детінізацію галузі

«Нашим підприємцям стало вигідно не приховувати, а показувати реальні вилови. Ми їх стимулювали бути чесними. Чим більше ти показав сьогодні, тим більшу квоту ти будеш отримувати в наступні роки»,  ̶  пояснив голова Держрибагентства.

У 2017 році Держрибагентство планує продовжити детінізацію галузі та стимулювання рибного фермерства. Зокрема, необхідними факторами для розвитку рибного фермерства Ярема Ковалів назвав зменшення частки браконьєрської риби в торгових мережах та на ринках. Це планують досягти за рахунок запровадження сертифікату походження риби та ефективної роботи рибоохоронного патруля у всіх регіонах України.

«Також працюємо над економічними інструментами підтримки наших рибних фермерів. Мова йде про зниження фінансового навантаження щодо сплати за землю, збільшення митних ставок на імпорт сортів риби, що можуть вирощуватися в Україні, фінансової підтримки галузі з держбюджету, – утоxнив Ярема Ковалів. – Розробляємо Концепцію Фонду підтримки рибного господарства із державними субсидіями, компенсацією частини затрат за відсотковими ставками на кредити. Це все маємо реалізувати у 2017-18 роках».

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями