Тваринництво

В Україні створюють Альянс виробників свинини для виробничої кооперації

В Україні створюють Альянс виробників свинини для виробничої кооперації

Українські тваринники вирішили об’єднати зусилля для розвитку виробничої кооперації в галузі свинарства України на платформі Альянсу виробників свинини (National Alliance Pork Producers). Головною метою об’єднання є досягнення високої рентабельності, зниження ризиків, освоєння перспективного та динамічного ринку.

Про це повідомили в агрохолдингу KSG Agro.

До об’єднання запрошують ферми з виробництва свинини, племінні господарства, представники світових лідерів у галузі генетики, обладнання для свинарства, постачальники кормів і ветпрепаратів та інші.

Свою зацікавленість у членстві в альянсі вже виявили свинарі Хмельниччини, Рівненщини, Львівщини. Перспективним вважає діяльність такого об’єднання і постачальник канадської генетики Genesus ‒ компанія «Генесус Україна».

 Важливим напрямом кооперації стане професійний консалтинг, який відкриє доступ до апробованих ефективних технологій і виробничих стратегій, що дозволять знизити собівартість продукції. Однак головним драйвером розвитку ринку в рамках альянсу має стати виробнича кооперація, обмін досвідом і практиками репродукторів і фермерських колективів. 

«Ми пропонуємо колегам моделі, за якими ми постачаємо поросят високоякісної канадської генетики на дорощування, координуємо підготовку спеціалістів, надаємо консалтингові послуги з технологій вирощування, відгодівлі, використання ветеринарних препаратів тощо, а свиноферми забезпечують відгодівлю, ‒ зазначив директор ТОВ «Стронг Інвест» Ігор Ушаков. ‒ До цих постач можуть приєднатися і постачальники кормів і ветпрепаратів. Партнери розподіляють не лише ризики, а й прибуток, тож мотивовані на найвищий результат».

Пілотним проєктом для апробації виробничої кооперації в рамках майбутнього альянсу стало співпраця підприємства з Хмельницькій області, де одночасно дорощуватимуть до забійних кондицій близько 8 тис. 25-кілограмових поросят, із постачальником – KSG Agro.

Нова система кооперації допоможе не лише наростити тваринницький потенціал України, а й сприятиме зміцненню продовольчої безпеки країни, впевнені ініціатори об’єднання.