Тваринництво

В кінці січня свинина почне дорожчати - Асоціація свинарів

В кінці січня свинина почне дорожчати - Асоціація свинарів

Свинина в Україні поступо дешевшає. Проте на третьому тижні січня деякі виробники очікують на приріст цін — плюс 0,5 грн/кг живою вагою.

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації свинарів України

Як зазначають експерти, у середині грудня живець свиней першої категорії закупали по 27-28,5 грн/кг, то на другому тижні січня нижній поріг цін опустився до 26,5 грн/кг. У середньому кілограм «м’ясної» свинини живою вагою коштував м’ясопереробникам 27,60 грн/кг.

Закупівельники відзначають, що пониження цін повільніше, ніж вони попередньо очікували. Причинами цього є як кволий вихід ринку зі святкового періоду, так і те, що існуючий рівень цін для багатьох виробників є межею окупності витрат. Трохи знімає напругу і те, що більшість вели найактивнішу торгівлю напередодні свят, тож нині можуть трохи дистанціюватися. Морози на початку місяця пригальмували прирости тварин, тож пропозиція менша, ніж могла би бути.

Що стосується «святкової кампанії», то переробники відзначають, що результати більше схожі на продажі хорошого місяця, аніж на святковий бум, який не відчувається вже давно. Тож і по завершенню зимових канікул реалізація йде хоч і мляво, але відносно рівно і має шанси так протриматися до початку посту.

Найвпливовішим чинником, що посилює напругу на ринку залишається зовнішня торгівля свининою, а точніше — закриття РФ та потенційна загроза надходження імпорту. Не зважаючи на це, деякі виробники очікують на приріст цін на третьому тижні січня — плюс 0,5 грн/кг живою вагою. Тож плановий діапазон цін на цьому тижні становитиме 27,5-29 грн/кг.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!