Тваринництво

Український молочний індекс вперше з початку року пішов угору

Український молочний індекс вперше з початку року пішов угору

Український молочний індекс (УМІ) у липні 2018 року зріс на 1,2% – вперше цього року після шести місяців від’ємної динаміки.

Значення УМІ в липні цього року було на 18,9% нижчим, ніж у липні 2017 року, але на 26% вищим, ніж у липні 2016 року.
 
Про це повідомляє на своїй Фейсбук-сторінці економіст інвестиційного центру ФАО Андрій Ярмак.
 
Кумулятивне падіння УМІ протягом 2018 року є найрізкішим за останні п’ять років і сягнуло 38,9%. При цьому виробники цього року заробили в середньому на 12,3% менше, ніж за такий самий період 2017 року, але на 7,1% менше, ніж у середньому за останні шість років за той самий період.
 
«Якщо ж порівняти середні показники прибутків виробників молока після втрати ринку РФ із поточним роком, то ми продовжуємо бачити відновлення прибутковості – цей рік поки що є на 7,5% прибутковішим, ніж середні показники за попередні три», – зазначив експерт.
 
Він також наголосив на тому, що  у липні індекс глобальних молочних цін ФАО впав на 14,1%, тому незначне зростання УМІ – це суттєвий позитив.

«Крім того, глобальний індекс ФАО в липні 2018 року був на 8% нижчим, ніж торік. УМІ ж упав більш відчутно, однак у глобальному індексі враховані лише ціни молокопродуктів, а у нас – ціни на молоко та витрати на корми, – пояснив експерт. – Отже, решта падіння – це результат подорожчання кормів».
 
Як правило, у серпні УМІ має тенденцію до зростання. Однак, якщо врахувати ситуацію на світовому ринку молока, може бути й інший результат, адже там панують переважно негативні тенденції. А от у вересні УМІ, найімовірніше, почне зростати, прогнозує Андрій Ярмак.

Довідка

УМІ показує умовну прибутковість виробництва молока професійними господарствами.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!