Тваринництво

Український молочний індекс – найнижчий за три роки

Український молочний індекс – найнижчий за три роки

Перший у 2019 році Український молочний індекс (УМІ) свідчить, що рік буде дуже напруженим і нелегким для виробників молока. Адже він зараз найгірший за три роки. Порівняно з груднем 2018 року в січні 2019 року УМІ впав на 0,5% і був нижчим на 8,3% за минулорічний.

Про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці економіст інвестиційного центру ФАО Андрій Ярмак.

Падіння УМІ за зростання цін на молоко він пояснює подорожчанням кормів. «Цього разу подорожчали кормові зернові культури, а от шроти лишалися дешевшими», – зазначив експерт.

УМІ в січні 2019 року був на 11% нижчим, ніж середній за аналогічний період за сім попередніх років. Однак сьогоднішній УМІ на 18-20% вищий кризові 2015-2016 роки, наголосив Андрій Ярмак.

«Які очікування на рік? Якщо говорити про світовий ринок, то ніби панує обережний позитив, що ціни мають відбитися від дна, – зазначив він. – Але це, як завжди, важко прогнозувати. В ЄС ситуація з балансом покращилася, і це точно – позитив».

Укріплення гривні, за словами Андрія Ярмака, – негативний фактор для молочних експортерів, адже він робить український продукт менш конкурентним. «Відповідно потрібно бути уважними з цінами на молоко», – додав він. Хоча експортні товари в Україні виробляють переважно з весни до літа, тому це не дуже суттєвий чинник. А от імпортні сири можуть трошки подешевшати, вважає економіст ФАО.

Довідка

Український молочний індекс показує умовну прибутковість виробництва молока професійними господарствами.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!