Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Український мед – один із найдешевших у світі

Український мед – один із найдешевших у світі

Ціна українського меду є однією з найнижчих у світі – лише $1,98/кг.

На цьому наголосила експерт ФАО Анна Бурка.

Це пояснюється тим, що, по-перше, 99% усього меду експортується в бочках – тобто, без упаковки, без бренду та фактично без доданої вартості, зазначила вона.

Середня ціна такого меду в 2017 році на європейському ринку не перевищувала $2/кг, а на ринку США – $1,8.
 
По-друге, близько 90% українського меду, що експортується – це мед соняшнику. «Без різноманіття сортів меду важко сподіватися на вищу ціну», – підкреслила Анна Бурка.

Такий підхід не дозволяє використати ті сучасні споживацькі тренди, що панують на ринках Європи та можуть принести експортерам додаткову виручку.

За словами Анни Бурки, європейські споживачі шукають інноваційні продукти з новими цікавими смаками: з прянощами, з горіхами та ягодами, травами, гострий мед із перцем, різноманітні види крем-меду. Органічна продукція також є безумовним фаворитом ринку – разом із монофлорними сортами меду.

Вихід на експорт у спеціалізовані магазини та торгові мережі з упакованим товаром принесе велику маржу: європейські ціни на квітковий мед – близько 5,3 євро/кг, на крем-мед – 6,6 євро/кг. Органічний мед коштує набагато дорожче: квітковий – 13,3 євро/кг, а монофлорна акація – 14,1 євро/кг.

Українські пасічники у змозі вийти на рівень, що дозволить такий асортимент, пакування та маркетинг продукції  завдяки кооперації, вважає експерт.

Довідка

Україна виробляє 4-5% меду у світі і найбільше – в Європі. Серед світових експортерів меду посідає третє місце з часткою 10%. У 2017 році експорт вітчизняного меду сягнув 67,8 тис. тонн на суму $133,9 млн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!