Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Український експорт риби та морепродуктів перевищує $7,5 млн

Український експорт риби та морепродуктів перевищує $7,5 млн

За даними Асоціації українських імпортерів риби та морепродуктів задекларований експорт рибної продукції за І півріччя 2016 року перевищив $7,5 млн, що складає більше ніж 3,7 тис. тонн риби, морепродуктів і готової упакованої рибної продукції.

Про це йдеться у повідомленні Держрибагентства.

Найбільше (у загальній вартості поставок) з України імпортують: Білорусь – 26%, Німеччина – 20%, Ірак – 13%, Молдова – 9%, Литва – 6%, Грузія – 5%.

Найпопулярнішими видами риб та морепродуктів, що імпортуються з України, є: м’ясо криля – 26%, судак ‒ 23%, короп – 13%, кілька чорноморська – 6%, бичок – 4%.

Учасники ринку стверджують, що це далеко не весь обсяг експорту, оскільки вагома частина риби постачається за кордон в обхід декларування. Проте визначити обсяги такого експорту досить складно.

«Одним із ключових чинників поліпшення експортної складової рибної продукції могла б бути вітчизняна аквакультура», ‒ наголошують в асоціації. На думку експертів, для цього потрібно посилити державну підтримку даного напряму.

Нагадаємо, що компанії-імпортери риби та морепродуктів займатимуться аквакультурою в Україні.

За даними Асоціації українських імпортерів риби та морепродуктів, у 2013-2015 роках частка аквакультури в загальному обсязі виробництва рибної продукції склала 44%. Однак високі темпи зростання в цьому секторі дозволять вже в 2021 році обійти за обсягом виробленої риби промислове рибальство. В 2025 році ця частка складе 52%.

Велика частка приросту продукції аквакультури припаде на прісноводні види: короп, сом (у тому числі пангасіус), тиляпія.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали