Тваринництво

Україна за сім місяців закупила імпортної свинини вдвічі більше, ніж за весь 2017 рік

Україна за сім місяців закупила імпортної свинини вдвічі більше, ніж за весь 2017 рік

За сім місяців 2018 року на внутрішній ринок надійшло 12,2 тис. тонн свинини з-за кордону. У грошовому еквіваленті імпорт склав $22,6 млн. Це у 2,2 раза більше за обсяги надходження імпортної свинини за весь 2017 рік.

Про це повідомили в Асоціації свинарів України (АСУ) з посиланням на дані митної статистики Державної фіскальної служби.

Цьогорічний експорт свинини вдесятеро менший, тож за підсумками січня-липня Україна має від’ємне зовнішньоторговельне сальдо, яке сягнуло майже $20 млн.

«У липні завезли 30% сукупних обсягів імпорту свіжої, охолодженої та мороженої свинини, – зазначили в АСУ. – Причинами такої активізації було те, що на тлі меншої внутрішньої пропозиції свинини закупівельні ціни впродовж усього періоду перевищували бар’єрний рівень (цінова межа, при перевищенні якої надходження імпорту стає економічно обґрунтованим)».

Практично стільки ж склала вартість імпортованого до України свинячого жиру. Так, за січень-липень 2018 року з країн ЄС надійшло 32,3 тис. тонн цієї продукції, що на чверть більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Сумарні витрати на імпорт свинини та свинячого жиру протягом січня-липня цього року склали понад 60% вартості завезення продукції, що входить до групи «М’ясо та їстівні субпродукти».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!