Тваринництво

Учені дослідили ефективність хімічних сполук проти вірусу АЧС

Учені дослідили ефективність хімічних сполук проти вірусу АЧС

Польські дослідники випробовували ефективність низки хімічних сполук проти вірусу африканської чуми свиней (АЧС).

Про це пише Pig Progress.

Команда намагалася детальніше вивчити з’єднання, оскільки заходи з очищення та біобезпеки – єдиний засіб, який виробники можуть використовувати проти вірусу за відсутності вакцини.

Учені Польського національного інституту ветеринарних досліджень у Пулавах досліджували такі речовини, якформальдегід; гіпохлорит натрію; каустична сода; глутаральдегід; фенол; бензалконію хлорид; пероксімоносульфат калію; оцтова кислота.

Відбір було зроблено на основі рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) і попередніх досліджень дезінфікуючих засобів на поверхнях.

Учені дійшли висновку, що більшість з’єднань інактивують вірус у рекомендованих концентраціях. Для зниження цитотоксичності чотирьох речовин були застосовані колонки Microspin S-400 HR, що дозволило продемонструвати зниження титру вірусу на чотири логарифми.

За словами дослідників, гіпохлорит натрію, глутаральдегід, каустична сода і пероксімоносульфат калію показали кращі показники інактивації вірусу АЧС, знизивши титри на п’ять логарифмів. Незважаючи на мікрофільтрацію, вірусна активність формальдегіду не можна було оцінити через його високу цитотоксичність.

Дослідники підкреслили, що очищення є особливо важливим, бо видалення забруднень забезпечує підвищену ефективність хімічних сполук, що досліджувалися.