Тваринництво

У вольєрах для перепелів дах варто робити з м’яких матеріалів, щоб запобігти травматизму

Дорослих перепелів значно рідше утримують у пташниках на підстилці або у вольєрах.

Хоча останнім часом у країнах Євросоюзу та Північної Америки через загальну відмову від кліткового утримання птиці спостерігається тенденція до переходу на підлогове утримання й перепелів. З’явилися і ферми з вигульним утриманням.

Перевагами таких способів є забезпечення реалізації природних особливостей поведінки птиці, поліпшення її благополуччя, що позитивно сприймається споживачами.

Недоліками утримання перепелів на підлозі порівняно з клітковими батареями є вдвічі-вчетверо менша щільність посадки птиці в пташнику, збільшення її травматизму та зниження несучості, підвищення собівартості яєць.

Крім того, більшу частину яєць перепели зносять на підлозі, що погіршує їхній санітарний стан.

Головними причинами зростання травматизму перепелів у вольєрах і на підстилці є з’ясування стосунків між окремими особинами, вони б’ються об огородження, особливо верхнє, через стреси та злітання. Тому дах вольєру рекомендується робити з м’яких матеріалів: тканини, тканої сітки або плівки.

Нижню частину бокових огороджень на висоту 0,5-1 м зазвичай роблять суцільною, вище – з розмірами чарунок не більш ніж 50×50 мм.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!