Тваринництво

У вересні Український молочний індекс зріс на 7,1%

У вересні Український молочний індекс зріс на 7,1%

Український молочний індекс (УМІ), що показує умовну прибутковість виробництва молока професійними господарствами, у вересні зріс на 7,1%.

Це сталося завдяки олійно-жировій галузі України, повідомив економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак на своїй Фейсбук-сторінці.
 
«Завдяки початку активного сезону переробки соняшника та сої, на ринку збільшилася пропозиція шротів цих культур, і ціни на них впали досить суттєво», –  зазначив він.

Хоча зазвичай УМІ у вересні зростав в середньому на 15%, причому переважно за рахунок цін на молоко.

Ціни на молоко у вересні 2018 року в середньому зросли за місяць 1,8%, що дуже мало для вересня. Але, за словами експерта, це чудовий показник, якщо врахувати як все погано з цінами на молокопродукти в світі: білок не зростає в ціні, а жир продовжує дешевшати.

Цього року УМІ падав сім місяців із дев’яти, а у вересні зріс менше, ніж звичайно: порівняно з вереснем 2017 року він був нижчим на 23,6%.

За вісім місяців 2018 року професійні виробники молока отримали в середньому на 14,4% менше прибутку, ніж за аналогічний період 2017 року, і на 7,7% менше, ніж у середньому за такий самий період 2012-2017 років.

Прогнозуючи ситуацію в жовтні, Андрій Ярмак нагадав, що, як правило, цього місяця темп зростання УМІ сповільнюється.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!