Тваринництво

У приміщеннях для поросят на дорощуванні має бути особливий клімат

У приміщеннях для поросят на дорощуванні має бути особливий клімат

Приміщення для поросят на дорощуванні мають бути особливі. Вони повинні мати можливість підтримання особливого клімату, необхідного для щойно відлучених уразливих поросят.

Температура для поросят на відлученні має бути +30 °C. Якщо в клітках для поросят є кришки, то достатньо в приміщенні підтримувати температуру +25 °C, а +30 °C має бути лише під кришками.

Для цього потрібен підігрів підлоги чи якесь інше рішення для додаткового обігріву території під кришками (наприклад, ізоляційні мати й інфрачервоні лампи тощо).

Для забезпечення оптимальної температури та якісного повітря важливо мати систему опалення й систему вентиляції, які добре працюють. Це особливо важливо для ферм, уражених респіраторними хворобами, для мінімізації поширення патогенних збудників аерозольним шляхом.

Зазвичай поросят у відділі дорощування утримують до 30 кг і надалі переводять у відділ відгодівлі, де вимоги до умов утримання не такі суворі.

Досить поширеною системою, особливо в США, є приміщення «від відлучення до забою». Зазвичай старт для поросят там жорсткіший і часто супроводжується значним розповсюдженням хвороб.

Важливо підготувати приміщення до приймання поросят. Крім звичної для всіх системи «порожньо-зайнято», приміщення мають бути стерильно чистими. Після дезінфекції стіни, підлогу й обладнання потрібно висушити. Особливо це важливо в приміщеннях із бетонною підлогою та решітками. Зазвичай цього важко досягти, використовуючи лише систему опалення: додатково знадобляться дизельні обігрівачі.

Для перевірки того, наскільки сухим є приміщення, найкраще використовувати лазерні термометри для вимірювання температури підлоги. Вона має бути не меншою як +23-25 °С.

Якщо підлога недостатньо суха, то як тільки прийдуть поросята, вона стане мокрою, бо вони тілами нагрівають бетон, і нагріта в бетоні волога збереться на поверхні. Вологе й тепле середовище є сприятливим для розвитку бактерій. Тому вигідніше і дешевше сушити бетон дизпаливом, ніж енергією поросят і корму, яка особливо обмежена в організмі поросят під час відлучення.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!