Тваринництво

У половині комбікормів, виготовлених у свиногосподарствах, виявили перевищення вмісту хімічних елементів

У половині комбікормів, виготовлених у свиногосподарствах, виявили перевищення вмісту хімічних елементів

Учені ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» протягом 2011-2015 років  проаналізували 164 проби комбікормів для свиней на вміст неорганічних елементів.

У результаті дослідження встановлено, що вміст хімічних елементів не перевищував максимально допустимого рівня (МДР) у 78 пробах, перевищення вмісту спостерігали в 72 пробах, диспропорції – в 14.

При цьому значна частина надісланих для дослідження комбікормів була виготовлена безпосередньо в господарствах, з яких надходили проби.

Перевищення МДР у кормах для свиней було виявлено як за одним неорганічним елементом (у 19% проб), так і за двома, трьома (по 9,1%), чотирма й більше елементами (6,7%).

Основними елементами, за якими встановлено перевищення МДР, були цинк, мідь, нікель, марганець і залізо, тоді як за селеном і кобальтом в основному виявляли дефіцит.

Окрім цього, у значній частині комбікормів спостерігали перевищення МДР за двома й більше неорганічними елементами, що може свідчити про неправильне чи безконтрольне введення преміксів (мінеральних добавок) до комбікормів, а також про відсутність контролю за їхньою наявністю.

Довідка

Основними причинами проведення досліджень стали анамнестичні дані та симптоматика, які вказували на наявність у свиней хронічних токсикозів, пов’язаних із надходженням надлишку неорганічних елементів. Основним симптомом було зниження приростів у свиней через 7-14 діб після введення кормів; у поросят спостерігали діарею, відставання в рості, збільшення відсотка відходу.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!