Тваринництво
Головне:
Тваринництво

У перший тиждень після відлучення поросятам треба залишати освітлення цілодобово

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
У перший тиждень після відлучення поросятам треба залишати освітлення цілодобово

Одна з помилок, якої припускаються в процесі дорощування поросят, – мікроклімат. 

Так, оптимальна температура у приміщенні дорощування за постановки поросят – +27 °С. За локального обігріву (тепла підлога, теплі навіси) тримають температуру +25 °С. 

У господарствах часто обігрів умикають уже під час переведення поросят, і в приміщенні (особливо взимку) отримують +18-20 °С. Через деякий час температура стабілізується, але поросята вже отримали температурний стрес, на що дадуть відповідь діареєю. 

У перші дні після відлучення поросята мало їстимуть, і енергії від корму вистачатиме тільки на метаболізм організму, потім на терморегуляцію, а якщо залишиться, то й на продуктивність. 

Ще один важливий момент, яким часто нехтують, – інтенсивність і тривалість освітлення. Спеціалісти рекомендують поросятам у перший тиждень після відлучення залишати освітлення цілодобово  інтенсивністю не меншою як 100 люкс. Надалі – не менше як 16 годин на добу. Краще залишати на ніч «чергові» лампи біля годівниць.

Поросята під свиноматкою їдять маленькими порціями щогодини, і травній системі потрібен час для налаштування на більші дози та часові розриви між годуванням. Низька інтенсивність освітлення (менша за 80 люкс) робить поросят млявими й апатичними, що призводить до поганої продуктивності

Читайте також: Поросят не треба довго годувати з пляшечки замінником молока

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: