Тваринництво

У І кварталі «Овостар Юніон» виробив на 10% менше яєць

У І кварталі «Овостар Юніон» виробив на  10% менше яєць

Агрохолдинг «Овостар Юніон» у І кварталі 2022 року виробив 371 млн яєць, що на 10% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомили у компанії.

Продажі у сегменті яєць сягнули 232 млн штук – на 12,8% менше, ніж у І кварталі 2021 року.

Експорт яєць у шкаралупі у січні-березні 2022 року був на рівні 27 млн штук, що на 57,8% менше проти показника за аналогічний період минулого року.

Частка експорту у загальній кількості проданих яєць скоротилася до 11% проти 23% у І кварталі 2021 року.

Середня ціна яєць у І кварталі цього року зросла на 4%, як порівняти з січнем-березнем минулого року, – до $0,089/штука (без ПДВ).

В «Овостар Юніон» зауважили, що з початком війни через серйозні збої в логістиці виникли перешкоди для експортної діяльності. Зокрема, захоплення Одеського порту перекрило доступ до ринків Близького Сходу, куди товари доставлялися морем. Наземні поставки до країн ЄС відновилися на початку квітня після того, як компанії видали спеціальну ліцензію.

На 31 березня 2022 року загальне поголів’я курей компанії склало 7,26 млн голів – на 10,1% менше, ніж на аналогічну дату минулого року. Із них 6,8 млн голів – кури-несучки, що на 2% більше проти показника 2021 року.

Поголів’я курей-несучок збережено на рівні, передбаченому довоєнним планом виробництва, наголосили в агрохолдингу. Незначні зміни внесені для оптимізації обсягів виробництва яєць і компенсації впливу надлишку пропозиції на місцевому ринку, спричиненого експортним обвалом у перші тижні воєнних дій.

Нагадаємо, Велика Британія скасувала всі тарифи та квоти для українських товарів.

Як повідомлялося, у березні середня споживча ціна на яйця зросла до 34,26 грн/десяток.