Тваринництво

У 2018 році вільними від АЧС стали чотири області

У 2018 році вільними від АЧС стали чотири області

У 2018 році кількість випадків захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) у цілому скоротилася на 13% порівняно з минулим роком.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

З початку 2018 року на території України зафіксовано 142 випадки захворювання на АЧС. Серед домашніх свиней – 93 випадки, серед диких – 37. Крім того, було виявлено 12 інфікованих об’єктів.

Якщо минулого року захворювання реєструвалося в усіх областях України, то поточного року від АЧС вільні чотири області: Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська та Харківська.

Найбільш позитивна динаміка щодо зменшення кількості випадків спостерігається в Полтавській області (8 випадків – 2018 рік, 21 випадок – 2017 рік), Луганській (відповідно 4 і 10) та Вінницькій (2 і 8).

Водночас у 2018 зросла кількість інфікованих об’єктів – трупів тварин, виявлених на сміттєзвалищах та в лісосмугах. При цьому власників тварин встановлено не було, а такі  дії несуть загрозу епізоотичній ситуації в державі та є порушенням ветеринарного законодавства, наголосили у Держпродспоживслужбі.

Як і в 2017 році, найбільше випадків АЧС цього року відзначено впродовж червня-вересня  – 67.

Станом на 12 грудня в Україні оздоровлено 110 неблагополучних по АЧС пунктів. Карантин продовжує діяти у 32 неблагополучних пунктах по АЧС в Одеській (7), Київській (6), Донецькій (5), Херсонській (4), Миколаївській (3), Закарпатській (2), Чернівецькій, Тернопільській, Сумській, Житомирській і Луганській (по 1) областях.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!