Тваринництво

У 2018 році Україна встановила рекорд з експорту м’яса птиці

У 2018 році Україна встановила рекорд з експорту м’яса птиці

У 2018 році Україна експортувала на 21,6% більше, ніж у 2017 році, всіх видів м’яса і субпродуктів – на загальну суму $646 млн.

При цьому абсолютного рекорду було досягнуто за обсягами експорту м’яса птиці – 329 тис. тонн на $506,6 млн.

Це зазначив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов.

Завдяки широкій географічній диверсифікації та закріпленні на нових ринках збуту після втрати російського минулого року зберігалася позитивна тенденція збільшення обсягів експорту м’яса та субпродуктів.

За словами Миколи Пугачова, найбільше вітчизняної м’ясопродукції у 2018 році було відправлено до країн Євросоюзу, Близького Сходу та СНД. Тенденцією стало збільшення обсягів експорту до країн ЄС. Їхня частка у вартісному вимірі склала 35%.

Найбільшим імпортером вітчизняного м’яса другий рік поспіль є Нідерланди (17,9%). Значними є також частки Словаччини (9,3%), Саудівської Аравії (9%), Білорусі (8,4%), Іраку (7%), Азербайджану (6,1%) та Німеччини (5%). Загалом ці країни акумулювали майже 63% закордонних поставок м’ясної продукції, зазначив Микола Пугачов.

Цього року також зберігається тенденція збільшення обсягів поставок українського м’яса та субпродуктів за кордон, зазначив експерт. Зокрема, експорт у січні 2019 року вже перевищив показники відповідного періоду 2018 року на 18% і склав $45,6 млн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!