Тваринництво

У 2016 поголів’я корів скорочуватиметься швидшими темпами, ніж у 2015, — експерт

У 2016 поголів’я корів скорочуватиметься швидшими темпами, ніж у 2015, — експерт

У 2016 не варто очікувати приросту поголів’я корів в Україні.

Такий прогноз на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook озвучив економіст департаменту технічної співпраці Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак.

«В 2016 році поголів’я буде падати ще швидше, ніж торік», — зазначив він.

Скорочення відбуватиметься як в особистих селянських господарствах, так і в сільгосппідприємствах. В першу чергу тих, де надої знаходяться на рівні менше 5 тис. л на фуражну корову на рік. «Це є, так звані, соціальні проекти великих землекористувачів», — пояснив Ярмак, додавши, що на ринку вже є «величезна кількість пропозицій про купівлю цілком непоганих, але переважно старих, молочних підприємств, що продаються за безцінь».

Водночас, за його прогнозом, ефективні виробники будуть нарощувати поголів’я.

«Зараз виробництво молока, завдяки зростанню цін на сировину та падінню цін в сегменті концентрованих кормів, є прибутковим навіть при надоях від 6 тис. кг на рік і вище. А у нас реально вже чимало господарств, що доять 8 тис. та більше», — написав він.

За оцінками FAO, в 2015 надлишок молока в Україні склав 800—850 тис. т. Серед причин цього — падіння купівельної спроможності населення та закриття російського ринку, поставки на який продовжувалися через Крим.

«Єдиним способом зняти напругу з ринку є експорт цих надлишків молока у вигляді молокопродуктів. Однак, виручка від експорту в 2015 році впала приблизно вдвічі. При цьому об’єм експорту навіть збільшився, але це, з врахуванням постачань до Криму. Враховуючи розвиток наших переробних підприємств та низькі світові ціни, диверсифікація експорту буде відбуватися відносно повільно», — зазначив Ярмак.

Експерт підкреслив, що попри відкриття нових ринків, поставки на них не даватимуть таких доходів, яку давав експорт у Росію.

«Про такий рівень доходності варто вже забувати — більш за все його не буде», — прогнозує він.

Нагадаймо, поголів’я ВРХ в Україні станом на 1 грудня 2015 скоротилося до 4,07 млн голів, що на 5,3% менше, ніж на цю ж дату 2014. В т. ч. поголів’я корів на цей період зменшилося на 5,2%, до 2,24 млн.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!