Тваринництво

Торгівля племінними свинями завмерла

У сегменті торгівлі племінними свинями та ремонтним молодняком не спостерігається такої активності, як на ринку свинини чи товарних поросят.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Так, ціни на чистопорідних та гібридних кнурців і свинок залишаються відносно сталими, а нуклеуси та племрепродуктори не відчули переваги від відсутності поставок імпортованої генетики.

«Ситуація з реалізацією племінних тварин наразі дуже складна. Так, низка наших замовників відмовляються від своїх контрактів або виконують їх лише частково. Ми й не наполягаємо, адже розуміємо, що війна – не час для інвестицій, – зазначив Богдан Бандрівський, керівник «Угринів Еко ферм» (Львівська область). – І певне зниження цін на нашу продукцію не вплинуло на попит».

За словами керівника департаменту тваринництва одеського «Агропрайм-Холдингу» Віктора Маслова, точкові продажі місцевим свинарям є, проте обсяги реалізації неспівставні.

«Ціни ми не змінювали, однак якби і знизили, попит це не стимулювало б, адже люди бояться вкладати гроші у проєкти з тривалою окупністю. Набагато простіше відгодувати поросят і повернути вкладення вже за 3-4 місяці», – пояснив він.

Водночас Юрій Маліновський з «Еко Міт» (Львівська область) вбачає передумови для поступового виходу ринку із застою.

«Низка операторів у центрі та на заході України поступово оговтується: здійснюють інвентаризацію, починають активніше вибраковувати маточне поголів’я та планують замінити його продуктивнішою свіжою кров’ю», – зазначив він.

За словами Юрія Маліновського, виробники усвідомлюють, що втрати свинарів на сході та південному сході країни треба буде компенсувати тим підприємствам, що зберегли виробництво: країну треба буде годувати. І проактивні оператори вже роблять необхідні кроки, щоб вчасно відповісти на ринковий запит, коли він буде відчутним, запевнив він.

Як повідомлялося, наразі спостерігається шалений попит на товарних поросят.

Нагадаємо, «Прилуки-ГарантБуд» тимчасово переорієнтується на репродукцію свиней.