Тваринництво

Чернігівське підприємство тимчасово переорієнтується на репродукцію свиней

ТОВ «Прилуки-ГарантБуд» (Чернігівська область), яке вирощує поросят, деякий час працювало в окупації. А після звільнення області від російських загарбників вирішило тимчасово переорієнтуватися у сегмент репродукції свиней.

Про це розповів директор підприємства Дмитро Рожко, інформує асоціація «Свинарі України».

«Був період, коли через блокування проїзду звичний доступ до свинокомплексу був неможливий, – зазначив він. – Тож наш персонал, можна сказати, героїчно добирався до тварин повз танки та БТРи. Завдяки його відданості роботі та тісній співпраці з місцевою Теробороною, яка в перший гуманітарний коридор допомогла здійснити поставку кукурудзи від місцевого фермера, вийшло зберегти поголів’я».

За словами Дмитра Рожка, підприємству пощастило обійтися невеликими втратами: ушкоджень від бомбардувань немає, випадків мародерства не було.

«Звісно, істотно впали виробничі показники свиней, які тривалий час споживали виключно кукурудзу, – зауважив керівник «Прилуки-ГарантБуд». – Крім цього, частина працівників ферми евакуювалася, тож штат скоротився. Проте ми вистояли і зробили висновки щодо найуразливіших місць. Тож після деокупації вирішили тимчасово переорієнтуватися у сегмент репродукції».

В умовах невизначеності щодо заходів підтримки та механізму відшкодування збитків підприємствам, що постраждали від російської агресії, вирішили підстрахуватися самостійно.

«Зокрема, активний попит на товарних поросят з боку ферм-відгодівельників і населення забезпечить нам належний збут, водночас підвищить оборотність коштів, – пояснив Дмитро Рожко. – А вже після перемоги можна буде розглядати подальші перспективи та плани розвитку».

Як повідомлялося, чернігівський свинокомплекс «Україна» після окупації повертається до роботи.

Нагадаємо, KSG Agro наростив обсяг реалізації свиней у березні на 3%.

Довідка

«Прилуки-ГарантБуд» вирощує товарних свиней у закритому циклі, утримує 750 свиноматок. Також займається птахівництвом, виробництвом комбікормів. До структури належить і м’ясопереробний напрям – ВПК «Прилуки-Агропереробка».