Тваринництво

Симптоми мікоплазмозу дихальних шляхів у ВРХ зазвичай нехарактерні

Симптоми мікоплазмозу дихальних шляхів у ВРХ зазвичай нехарактерні

Mycoplasma bovis найчастіше серед інших видів мікоплазм уважають причиною пневмонії, маститу й артриту у великої рогатої худоби, рідше ‒ кератокон’юнктивіту, середнього отиту, менінгіту, ендокардиту та репродуктивних проблем.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

M. bovis уражує всі вікові групи телят (новонароджених, до відлучення, після відлучення), а також дорослих тварин.

Мікоплазмози зрідка провокують гостру форму перебігу захворювання, частіше ці інфекції мають хронічний характер, що зумовлено неспроможністю імунної системи видалити патогенів із організму.

В європейській частині континенту Mycoplasma bovis ‒ найпоширенішим типом збудників інфекцій дихальних шляхів у ВРХ. Вважається, що в середньому 20-33% випадків пневмонії в телят спричиняє Mycoplasma bovis із відсотком загибелі в середньому 4-6%.

Зазвичай симптоми захворювання на мікоплазмоз дихальних шляхів нехарактерні й часто не відрізняються від клінічних ознак, спричинених іншими патогенами: подразливий сухий кашель, висока температура, погіршення апетиту, апатія. У важких випадках мікоплазмозу легені можуть сильно уражуватися: з ознаками ексудативної бронхопневмонії, вогнищевими ділянками некротичних уражень, абсцесами.

Іноді пневмонія в телят може супроводжуватися середнім отитом, а в дорослої худоби ‒ ураженням суглобів, субклінічними, клінічними чи хронічними маститами.