Тваринництво

Свинокомплекс «Пан Продукт» тепер працює як підприємство повного циклу  

Свинокомплекс «Пан Продукт» тепер працює як підприємство повного циклу  

Ще нещодавно, коли вітчизняна свинарська галузь переживала глибоку кризу через значне здорожчання кормів і нездорову конкуренцію з імпортною свининою, багато свиноферм, зокрема відгодівельних, припинили існування. Фермерське господарство «Пан Продукт» (Волинська область) ризикнуло і змінило профіль свого свинокомплексу з відгодівельного на підприємство повного циклу виробництва у 2020 році.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Це – результат детального аналізу вітчизняного і європейського ринків свинини, зазначила власниця ФГ «Пан Продукт» Мирослава Чайковська.

«Коли 2020 року стало очевидним, що і вітчизняний, і іноземний ринок не в змозі задовольнити наші потреби щодо поставок поросят – а ми можемо утримувати одночасно 20 тис. голів на відгодівлі, – вирішили впровадити повний цикл виробництва від запліднення до реалізації свинини живою вагою», – розповіла вона.

Свиней продали, за пів року реконструювали 4 відгодівельники, організувавши маточник, пологове відділення, відділення супоросу і дорощування. Завезли свинок данської генетики, а через пів року компанія Breeders поставила кнурів. Тепер господарство має власних поросят.

«Щоправда, поки не закриваємо потребу власними поросятами, тож ще є майданчики, куди купуємо поросят для відгодівлі», – додала Мирослава Чайковська.

За її словами, «Пан Продукт» поки здебільшого навчається працювати з данською генетикою за повним циклом, але господарство курує данський технолог, і він задоволений результатами.

Як повідомлялося, «Агроінд» досягає високих виробничих показників завдяки сучасній данській генетиці свиней.