Тваринництво

Свиногосподарства підвищили збереженість поголів'я, – дослідження АСУ

Свиногосподарства підвищили збереженість поголів'я, – дослідження АСУ

У пріоритеті українських свинарів – скорочення падежу та ефективна годівля.

Про такі результати бенчмаркінгу вітчизняних свиногосподарств за 2020 рік повідомили в асоціації «Свинарі України» (АСУ).

У дослідженні взяли участь 24 підприємства, які представляють 1/5 ринку промислової свинини в Україні. Вибірка представлена виробниками всіх розмірів: від 100 свиноматок до флагманів.

У 2020 році більшість підприємств-респондентів успішно попрацювали над покращенням своїх виробничих показників.

«Порівняння з даними попереднього раунду бенчмаркінгу вказує, що за кожним із аналізованих показників покращення продемонструвала понад половина респондентів», – зазначила координаторка дослідження Олександра Бондарська.

 Основними векторами вдосконалення стали підвищення збереженості поголів’я та ефективності годівлі.

Збільшення коефіцієнтів збереженості свиней помітно на всіх етапах виробництва, а конверсія та середньодобові витрати корму на дорощуванні менші, ніж роком раніше, уточнила вона. Наприклад, середній показник падежу на дорощуванні склав 3%, тоді як роком раніше був на рівні 3,6%.

«Середні по вибірці добові витрати корму на дорощуванні знизилися на 8%: (831 г на день проти 900 г на день у 2019 році, – зауважила Олександра Бондарська. – При цьому середній показник конверсії корму на дорощуванні покращився на 7,3% (1,8 проти 1,94), найкращий показник – на 7,7% (1,32 проти 1,43)».

Показники продуктивності свиноматок не встановили нових рекордів за результатами 2020 року, проте середня кількість живонароджених поросят у розрахунку на свиноматку сягнула 29,5 голів на рік.

Середня кількість відлученців на свиноматку зросла до 26,5 голів проти 25,3 голів у 2019 році, а максимальний показник сягнув 36,4 поросяти на свиноматку – на 5% більше, ніж максимум попереднього дослідження.

Показник товарності виробництва також помітно покращився, підкреслили в АСУ. Хоча найбільша кількість реалізованих свиней у розрахунку на свиноматку на рік залишилася на рівні 33,6 голів, середній показник підвищився до 23,8 голів, що на 5% вище, ніж у 2019  році. При цьому у половини цьогорічної вибірки цей показник вище за середній.

Довідка

Бенчмаркінг – порівняння виробничих та економічних показників діяльності для виявлення резервів підвищення інтенсивності й ефективності виробництва.