Тваринництво

Світові ціни на м'ясо утримують висхідний тренд третій місяць поспіль

У квітні середнє значення індексу цін на м’ясо ФАО склало 116,3 пункту, що на 1,6% вище за березневий показник. Цей показник зростає третій місяць поспіль. При цьому він лише на 0,4% нижче, ніж у квітні 2023 року.

Про це повідомили у ФАО.

У квітні міжнародні ціни на м’ясо птиці зросли завдяки стабільним імпортним закупівлям з боку країн Близького Сходу на тлі проблем із виробництвом, що зберігаються, через спалахи грипу птиці.

Світові ціни на яловичину також зросли. Це спричинено високим попитом, що зберігається з боку основних країн-імпортерів, попри зафіксоване в них збільшення пропозиції на внутрішньому ринку.

Ціни на баранину дещо відновилися на тлі сезонного скорочення пропозиції в Океанії, яке очікує ринок.

При цьому світові ціни на свинину трохи знизилися, що відображає слабкий внутрішній попит у Західній Європі та стабільно слабкий попит із боку провідних імпортерів, особливо Китаю.

ФАО наголошує, що більшість цін для розрахунку індексу цін на м’ясо ФАО було невідомо на момент підрахунку й опублікування. Тому вартісне значення індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін.

Як повідомлялося, в Україні закупівельні ціни на живець свиней знизилися до 60,5 грн/кг.