Тваринництво

Світові ціни на молочну продукцію знижуються четвертий місяць поспіль

Світові ціни на молочну продукцію знижуються четвертий місяць поспіль

У жовтні середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО склало 140,1 пункту, що на 1,7% нижче за показник вересня.

Падіння індексу триває четвертий місяць поспіль, але все ж таки його значення на 15,4% вище, ніж у відповідний період 2021 року, повідомили у ФАО.

У жовтні світові ціни на всі види молочної продукції, що включені до цього індексу, знизилися. Це падіння зумовлене меншими, ніж передбачалося, обсягами закупівель з боку Китаю та млявим попитом за спотовими контрактами, оскільки більшість країн-імпортерів повністю задовольнили свої поточні потреби.

Крім того, дається взнаки й ослаблення євро щодо долара США. Також один із чинників – невизначеність на ринках щодо напряму динаміки попиту на цю продукцію. Проте попит на деякі види молочної продукції в інших країнах Азії зріс, що потенційно може призвести до падіння цін на неї.

Як повідомлялося, на останніх торгах GDT індекс цін на молочну продукцію втратив 3,9%. Тим часом в Україні закупівельні ціни на молоко-сировину зростають.