Тваринництво

Суміш кукурудзи та сорго особливо поживна для птиці

Суміш кукурудзи та сорго особливо поживна для птиці

Вітчизняні й іноземні дослідники довели можливість уведення сорго в повнораціонні комбікорми для бройлерів до 40%, а для курей-несучок – до 30% на заміну кукурудзи та пшениці.

Додавання сорго в комбікорми для птиці дозволяє отримувати високоякісну продукцію та досягати підвищення несучості в межах 10%.

Сорго, що має бурий чи червонуватий колір ендосперму, містить в’язкі дубильні речовини групи танінів, у той час як продовольче сорго білого кольору майже вільне від цих сполук.

Зерно сорго має значно більший уміст мікроелементів, ніж у кукурудзі: калію вчетверо більше, а кальцію – в 1,5 раза.

Особливо поживною є суміш кукурудзи та сорго. Завдяки високому вмісту незамінних амінокислот білок сорго має значну біологічну цінність. У середньому в кожному кілограмі зерна сорго міститься 5,1-7,3 г валіну, 0,9-1 г триптофану, 3,2-5 г треоніну, 1,4-5 г лізину, 2,5-3,3 г метіоніну, 4,5-13,3 г аргініну, 3,5-5,4 г фенілаланіну, 1,9-5,5 г гістидину, 4,2-5,3 г ізолейцину.

Існує багато методів, які дозволяють знизити вплив антипоживних речовин, зокрема, використання ферментних препаратів, обробка зерна їдким натром чи формальдегідом, експандування, введення в раціон підвищених кількостей метіоніну. Вплив на зерно високих температур мінімізує вміст танінів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!