Тваринництво

Сухий холіну хлорид небажано додавати у висококонцентровані вітамінні суміші для птиці

Сухий холіну хлорид небажано додавати у висококонцентровані вітамінні суміші для птиці

Основною формою задоволення потреби тварин і птиці у вітаміні В4 є хлорид холіну. Зазвичай застосовуються дві форми хлориду холіну – суха й рідка.

Рідка форма має деякі переваги, як порівняти з сухою, наприклад, через відсутність витрат на носій і процес створення сухої форми.

Сухий холіну хлорид у складі преміксів за різних умов може руйнувати вітаміни й ферменти. Через це небажано додавати його у висококонцентровані вітамінні суміші. В разі введення холіну хлориду така суміш не може зберігатися більше 14 днів, а концентрація холіну хлориду не має перевищувати 10%.

У преміксах, що перевищують 1%, уміст сухого холіну хлориду може умовно доходити до 20%. Рекомендовано його безпосереднє введення в кормові суміші, що дозволяє уникнути низки проблем з преміксами.

Варто зазначити, що корозійна агресивність холіну хлориду підвищується разом із температурою та вмістом кисню. Розведений водою холіну хлорид є більш корозійно агресивним, ніж матеріал із концентрацією 75%.

Для установок для дозування холіну хлориду рекомендована високолегована, аустенітна хром-нікель-молібден-вміщувальна сталь.

Пластик, укріплений скловолокном, стійкий до точкової й щілинної корозії в кисневмісному і безкисневому холіну хлориді. Також придатна смола палатал типів А410 і А420. Існують спеціальні гумові матеріали, що стійкі до розчину холіну хлориду 75% за температур до +70 °С.

Як повідомлялося, стресові ситуації збільшують симптоми недостатності селену в птиці.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!