Стрес у птиці під час відлову погіршує якість м’яса

Відлов птиці позначається на якості м’яса, тому важливо звертати увагу всі деталі процесу. Так, під час відлову у птиці може зрости кількість гормонів стресу, як-от кортизолу, що, своєю чергою, здатне вплинути на обмін речовин. Накопичення молочної кислоти в м’язах унаслідок стресу погіршує текстуру м’яса: воно стає світлого кольору, м’яким, водянистим.
Про це на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming розповіла Аліна Веремейчик, начальниця відділу контролю якості філії Птахокомплекс «Миронівської птахофабрики» (МХП).
Неправильні чи жорсткі методи відлову можуть стати причиною травм: синців, переломів крив, розриву м’язів. Така птиця має знижені показники на забої.
«До слова, травми, отримані до і після забою, можна відрізнити за наявністю крововиливів: у другому випадку їх не буде», ‒ зауважила Аліна Веремейчик.
Відловлена в стані стресу птиця погано реагує на методи забою: вона може бути активною, завдавати шкоди і собі, і працівникам.
«Після відлову птиця потребує певний час для відновлення. Тому в ідеалі дати їй трохи перепочити перед забоєм», ‒ рекомендує експертка.
Гуманні методи здатні зменшити стрес птиці на забійному комплексі, наголосила вона.
«Так, у зонах розвантаження й навішування птиці доречно приглушити світло, ‒ зазначила Аліна Веремейчик. ‒ Навішування має здійснювати навчений персонал. Після фіксації на підвісах птиця може проходити зону заспокоєння перед забоєм, що буде значним плюсом».
Упровадження інноваційних практик у процес відлову підвищує конкурентоспроможність підприємства на ринку. Кожному з них варто індивідуально обирати метод відлову, але найліпше експериментувати, переконана Аліна Веремейчик.