Споживання корму поросятами на відгодівлі залежить від низки чинників
Раціони, що відповідають нормам годівлі та враховують реальну кількість корму, що споживають підсвинки, допоможуть розкрити генетичний потенціал тварин.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Споживання корму в період відгодівлі поросят пов’язано з віком тварин, статтю, генотипом й особливостями кормів або технології годівлі. Наприклад, якщо в одному станку утримують свинок і кнурців, яких годують із автогодівниць досхочу однаковим комбікормом, то в останніх відкладається більше жиру, вони швидше за вмістом жиру в туші досягають бажаної для переробників м’яса забійної зрілості.
Для порід свиней спеціалізованих м’ясних генотипів, які споживають корм меншими дозами, але схильні до відкладання білка в туші, вміст протеїну й енергії у структурі раціону необхідно збільшити.
Тому, купуючи тварин того чи іншого генотипу, потрібно орієнтуватися на рекомендації щодо його використання й експлуатації та правильно організовувати їх годівлю.
Складаючи раціони для свиней, потрібно враховувати близько 40 показників. Зазвичай поросят ставлять на інтенсивну відгодівлю, коли вони досягають оптимальної живої маси 32-35 кг. До забою свиней вагою 95-120 кг їхня потреба в поживних речовинах змінюється. З тим надходження необхідних речовин має відповідати їхньому напруженому росту в результаті споживання поживного складу кормових сумішей.
Як повідомлялося, білковий соняшниковий концентрат позитивно впливає на здоров’я поросят.