Тваринництво

Собівартість виробництва молока в Україні буде зростати

Собівартість виробництва молока в Україні буде зростати

Українським виробникам молока слід очікувати зростання собівартості.

Таку думку висловив голова Всеукраїнського аграрного ради Андрій Дикун, повідомляє MilkUa.info.

«Раніше весь податок на додану вартість залишався на спецрахунках аграрних підприємств. Починаючи з січня 2016 виробники будуть платити в бюджет хто більший, хто менший відсоток від нарахованого ПДВ», — говорить Андрій Дикун.

Для галузі тваринництва розподіл ПДВ передбачає перерахування 80% на спецрахунки і 20% — до держбюджету. Однак, зазначає він, така система діятиме протягом поточного року. Після цього спеціальний режим оподаткування буде скасовано. Зате аграріям повернуть систему відшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур.

Він звернув увагу, що сьогодні Україна експортує приблизно 30 млн тонн зернових і технічних культур, ціни на які нижчі від світових на суму ПДВ. У разі введення системи відшкодування податку на додану вартість при експорті, слід очікувати зростання цін на зернові культури на внутрішньому ринку. Відповідно, зросте і вартість кормів.

«Подорожчання кормів на внутрішньому ринку неминуче призведе до помітного зростання собівартості виробництва молока», — упевнений Андрій Дикун.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!